İnatla maske takmayan duyarsız


Pandeminin bu kadar uzun sürmesinin nedeni bana göre inadına maske takmayan insanlardan başka bir şey olamaz.

Bayram nedeniyle İstanbul’da olduğumuzu önceki yazımda belirtmiştim. Dün dolmuşa binmek zorunda kaldık. Aslında kalabalıktan çekinerek hareket etmeye çok özen göstermeye gayret ediyoruz ama bit şekilde dolmuşa bindik.

En arkada oturan genç bir kadın maske takmıyordu. Herhalde Allah tarafından bahşedilen ekstra bir bağışıklığı var. Uyardık, dalga geçer gibi “tabi ki” dedi. O an taktı mı görmedim ama dolmuştan inerken takılı değildi. Biz uyardıktan sonra bir de fısır fısır hakkımızda konuştular. Bu bir cahillik örneği değil de nedir?

Bu insanlar yüzünden bu illetten kurtulamayız. Sağlık çalışanları bu kadar temasa mağdur kalırken, kalabalık yerlerde çalışmak zorunda olan emekçiler varken, bu tür insanlar yüzünden olay başka aşamaya geçiyor.

Ben çok söyleniyorum bu insanlara. Düşünsenize seçim zamanı senin oyun ve onun attığı oy aynı değerde. Evseki anne babasına hastalığı bulaştıracak, ölecekler, sonra o da başkalarından sebep bulacak. Hak mı bu? Takmama sebebi nedir? Böyle bir sebep yok. 2 ya da 3 doz aşını olsan bile virüsün sana bulaşması engellenemiyor bu insanın bunu bilmesi gerek.

Sahiden insanları artık anlamıyorum. Hep birlikte ortak davranmamız gerekirken biz aksi yolda hareket etmeye bayılıyoruz.

Sonra dolmuştan indik ve baktık ki karşımızdan gelen insanların yarısı maske takmıyor! Hayret ettim. İstanbul gerçekten mahvolmuş. Kimse kimsenin umrunda değil. Yürüme ya da toplum içinde konuşma adabı konusunda zaten sıfır bilgiye sahip olan insanlar var. Önceki yazıda bahsetmiştim.

Bu yazımızı kaç kişi okuyacak bilemem. Ama evlilikcuzdani.com’da paylaşımlarımıza devam edeceğiz. Belki sosyal medyanın dipsiz kuyusundan kurtulur, yazar ya da okuruz hep birlikte.

Saygılarımla.


paylaş

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir