Aileler İşi Zorlaştırıyor mu?


Bohça önemli arkadaşlar!

Evlilik sürecinde her iki tarafın ailesi duruma tüm benlikleri ile dahil olurlar. En azından yüzde 85’i böyle bana göre. Bazı aileler son derece iş kolaylaştırıcı olurken, bazıları da reddedilebilecek kadar sinir bozucu olabiliyor. Biz biliyoruz ki nişan ya da düğün, daha çok aileleri mutlu etmek, onların isteklerini yerine getirmek için düzenlenen organizasyonlar.

Kendi ailelerimizden örnekler vermeye sonraki yazılarımda başlayacağım. Ama bu arada belirtmeliyim ki Deniz’in ailesi her eve lazım. Muhteşem insanlar. Neyse. Kız isteme tarihlerinden, nişan veya düğün tarihlerine kadar her şeye karışan, maddi destek olmadıkları ya da olamadıkları halde, her şeyi en ince ayrıntısına kadar irdeleyen aileler tanıyorum.

-Düğünü fazla geciktirmeyin. 3 ay sonra yapın.
-Ee baba para yok olsa yaparım tabi.
-Osun siz yapın yoksa gelmem, hakkımı helal etmem.
-Baba para yok para, biraz birikim yapmam lazım, daha yeni nişandan çıktık.
-Olsun siz yapın.
-O zaman bana para ver, madem o kadar ısrar ediyorsun.
-Yapın.
Bu örnek aynen yazıldığı gibi gerçekleşmiş bir diyalog.

Ailelerin gurur tablosu: Bohça

Birde bohça olayı vardır ki ayrı bir mesele. Biz bu problemi pek yaşamadık daha büyük problemlerden fırsat kalmadı belkide. Fakat yaşayan aileler biliyorum.

-Anne onlar bohçaya takım elbise de koymuşlar.
-Kızım iç çamaşırları, banyo takımları koyduk biz de ne takım elbisesi?
-Anne “luis püton” çanta koymuşlar.
-Yahu kızım git işine o nedir?
-Çanta anne çanta!
-Tamam.

Belki abartılı oldu ama ailelerin gösteriş merakı yüzünden genç çiftler hep arada kalıyorlar. Gençlere tavsiye: Eğer evlilik arefesinde bu tarz problemler yaşıyorsanız, birbirinize sıksıkı sarılmanız gerekir. Çünkü eğer böyle yaparsanız, aileler birbirlerine S-400 bile fırlatsa size bir şey olmaz. Çok basit gelebilir bu anlattığım. Fakat o kadar önemli ki inanın anlayacaksınız. Her iki taraf kendi ailelerini soğutma görevindedir bu dönemde. Hatta eminim aranızda bu sorunları yaşayanlar varsa en mutlu dönemlerindeki o tatlı telaşlarını bile doğru dürüst yaşayamadılar. Devamı sonra O kadar ilginç, acı ve bir o kadar komik anılarımız var ki… Evlilik cüzdanı almak gerçekten çok zor.

Sevgilerimle.


paylaş

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir