Evlilikte Yaratıcı Olmak


Evlendiğimiz günden beri Deniz’le yapmak isteyip de yapamadığımız birçok şey var.

Evlilik hayatımızın sıradan olmaması için sürekli planlar yapıyoruz. Şimdiye kadar tek becerebildiğimiz şey Evlilik Cüzdanı. Kitap okumak, belgesel ya da film izlemek bir yana dursun, bu blog projesi gerçekten hayatımıza renk kattı. Günlük yazmak gibi bir şey oldu bizim için. Her ne kadar Deniz ve ben yazı yazmakla meşgul olurken, sevgili baldızım Hilal, namı diğer Kezo, çok sıkılıyor. Karşımıza oturup “Ben ne yapacacağım” diyerek kafamızın etini yiyor 🙂

Konumuza dönelim. Bir sağlayıcıdan hali hazırda üyelik olduğumuz belgesel paketimiz var. Sağ olsunlar artık pek güncelleştiremediler kendilerini. Yüzlerce film izledik. Fakat az önce de belirttiğim gibi bu blog bize renk kattı. Deniz’le hep ortak bir şeyler yapalım diye plan yapar dururuz. Hayalimizde ise bir belgesel yapmak var. Orada öylece “Hadi be oradan” demeyin. Şükür becerimiz vardır:) Fakat bunu bir türlü hayata geçiremedik. Ama vaktimiz var, elbet yapacağız.

Kendimize vakit ayırmanın dışında ortak bir şey yapmak gerçekten evlilik hayatını renklendiriyor. Mesela sosyal medya uzmanlığı eğitimi alırken bile kafamızda onlarca ışık yandı. Sosyal medya kullanımını yeniden öğrendik diyebiliriz. Eminim sosyal medyayı kullananların yüzde 80’i de bilmiyor. Ama bu bir suçlama değil, sonuçta insanlar gerçekten sosyalleşmek için kullanıyor. Ama bana göre bu asosyalleşmeyi, kandırmacayı doğuruyor o ayrı tabi.

Tüm bu çabalarımız, öğrendiklerimiz evlilik yaşamımızda eğlenceli anlar yaşamamıza neden oluyor. Siz de kesinlikle kendinize bir uğraş bulmalısınız. Vaktiniz olmayabilir, hayat kaygılarınız bunun önüne geçiyor olabilir, bir silkelenip yavaş yavaş da olsa başlamalısınız. İnanın gerisi gelecek.

Sevgilerimle.

Tags: evlilik cüzdanı, Deniz Tomba Duysak, Güven Duysak, evlilik hayatı, evlilik yaşamı, blog, sosyal medya, instagram, facebook,


paylaş

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir