Bayramda da kadın cinayeti, tecavüz, yolsuzluk olur. İyi bayramlar!


Her şeyi batırmakta nirvanaya ulaşan biz; eminim ki bu bayramda yine kötü emellerimizi somut hale getireceğiz. Maalesef gönlümden geçen 20-30 sene evvelki bayramlar olsa da, aklımdan geçen yine kötülüklerin yaşandığı bir bayram olacak.

Herkese iyi bayramlar. Cinayet haberlerinin olmadığı, yolsuzluk haberlerinin olmadığı, kurban kesme kazalarının olmadığı, küçük çocuklara tecavüzlerin olmadığı, hayvanlara tecavüzün ve işkencenin olmadığı, covid-19’a rağmen saçma sapan hareketlerin olmadığı bir bayram dilerim. Kimse evinden çıkmasın. Pandeminin kucağına zıplamayalım.

Ne düzgün yönetildik, ne haklarımızı alabildik! İşten çıkarıldık, intihar ettik, yukarıda bahsettiğim olayları duyduk. Kahrolduk. Böyle duygu ve düşüncelerin içinde bir bayrama daha eriştik. Allah herkesi korusun, tertemiz bir bayram yaşayalım.

Bu Kurban Bayramı’nda farklı dileklerim olacak. Belki siz de benim gibi düşünebilirsiniz. Kimse bayram mesajı atmasın. Kimse sosyal medya hesaplarından etiket koyarak ya da koymayarak bayram tebriği paylaşmasın. Herkes samimi olsun. Bayramını hayırlamak istediğiniz kişileri zaten arıyoruz, arıyorsunuz.

Bizi uyutuyorlar. Her kesimden her amaçta insan bizi uyutuyor. (Uyutulanlar kafilesine kendimi dahil etmiyorum) En azından bu bayramla evde kalıp birçok şeyi düşünebiliriz. Bazı şeylerin farkına varabiliriz. Evlilik Cüzdanı olarak zaten ara ara çoğu konudaki düşüncelerimizi paylaşıyoruz.

En azından bayram havasının farklı bir durumu var. Herkes mümkün olduğunca dolu dolu bir Kurban Bayramı geçirsin. Evlilik Cüzdanı olarak mutlu bayramlar dileriz.

Sevgilerimle.


paylaş

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir