Cahil insanların ülkesi


Ülkemiz böyle bir hal aldı üzülerek belirtiyorum. Başlık sizi yanıltmasın. Okula gitmemek ya da olup bitenleri anlama kabiliyetinden bahsetmiyorum.

Cahilliğin sözlükte bir karşılığı var elbet. Fakat benim kastettiğim, tüm hayatlarının kafalarındaki tek bir düşünceden ibaret olduğunu düşünenlerdir. Çevrenizde bu insanlardan muhakkak birkaç adet vardır. Biri bile fazlayken birden fazla olmaları nasıl bir hal yaratır inanın düşünmek bile istemiyorum. O kadar cahillerdir ki kafaları çalışmasına rağmen, yani asgari düzeyde, neden sadece bir işin peşinden koşarlar anlamıyorum. Evet ben ve yakın çevrem bu durumdan yaralıyız itiraf ediyorum.

Mesela arkadaş çevresi olmadığından, bir sevgilisi ya da kankisi olmadığından örneğin tek dünyaları iş olabiliyor bu kişilerin. Bazı durumlarda bu durum tersine de dönebilir. Örneğin varsa yoksa sevgilisi. Hani görmemişin bir sevgilisi olmuş, tutmuş…

Bu insanlara bazen acıyorum ama yüz yüze geldiğimde iğreniyorum. Sabır deyip geçmek en iyisi gibi geliyor. Çünkü bir adım ötesi davranış kötü sonuçlar doğuracak.


paylaş

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir