Böyle Bir Ortamda Çocuk Yapmak İster Misiniz?!


0
1 yorum

Ülkemiz ve dünya, insaniyet konusunda o kadar çirkin bir yere geldi ki gün geçtikçe de daha kötüye gidiyor. Eminim ki çiftlerin böyle bir ortamda çocuk yetiştirmeye gözleri kesmiyordur.

Deniz’le bunu arada sırada konuşuruz. Hiçbir zaman bir an önce çocuk sahibi olma fikrinde olmadık. Öncelikle maddi olarak buna hazır bir konuma gelmemiz gerektiğinin bilincindeyiz. “Gelen bebek rızkıyla gelir” derler evet buna da inanıyoruz. Fakat önce yapabildiklerimizi de tamamlamamız gereltiğini düşünüyorum. Sonra kendisi nasul gelirse gelsin…

Sabah içe gelir geldiğimde eğer acil halletmemiz gereken işlerimiz yoksa, önce yerel ve ulusal basında ne gibi haberler var, bir göz gezdiririz. Bugün de aynısını yaptığımda yine bir kadın cinayetine rastladım. Konya’da gerçekleşen olayla eşini eşarbıyla boğarak öldüren koca, önce kaçmış sonra teslim olmuş. Alayamıyorum, ben de bazen trafikte, orada burada çok sinirlenip, bir şeyleri kırıp dökmek istiyorum, ama kendimi durdurup sakince düşünmeye gayret ediyorum, fakat nedeni ne olursa olsun, bir insanın canını almak…

Güçlü olan güçsüzü öldürüyor. Kadınlarımız ölüyor, cinsiyet fark etmeksizin çocuklarımız tecavüze uğruyor, işsizlikten gencecik kardeşlerimiz intihar ediyor, her şeye inanılmaz derece zam geliyor, devlet büyüklerimiz ise yanımızda olduklarının asla hissettiremiyor. Bu ortamda dünyaya çocuk getirmek ister misiniz?

Sokakların güvensizliğinden, bizim çocukluğumuzdaki gibi komşunun evine kendi evimizmiş gibi girip çıkmalarımızdan bahsedemiyorum bile.

Bu konuda gerçekten çok kararsızız.

Sevgilerimle…

Tags: Evlilik Cüzdanı, kadın cinayetleri, Deniz Tomba Duysak, Güven Duysak, çocuk,


paylaş

0
1 yorum

1 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir