Atatürk’ü anlasaydık, insan olurduk.


2
2 points

Kim ne derse desin, ister ismini eksik yazsınlar ya da söylesinler, devrimlerini halen tartışsınlar, O; Gazi Mustafa Kemal Atatürk olarak, yüzyılın insanı olarak, birçok yaşayan insandan daha canlı olarak hayatımızda!

Yangın yeri olan Anadolu’dan, her yeri işgal edilmiş topraklardan bir ülke, umutlarını hiç kaybetmeyen bir toplumdan millet inşa eden yüzyılın lideri Mustafa Kemal Atatürk, 1938 yılından bu yana cumhuriyet kelimesinde yaşıyor.

82. yıl önce hayata gözlerini yuman, arkasında milyonlarca evladını bırakan Uluönder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, gerçekten büyük bir özlemle anıyoruz.

Atatürk’ün düşüncelerini biraz daha anlayabilseydik, bugün cumhuriyet zedelenmemiş olacaktı.

Atatürk’ün bıraktıklarına sahip çıkabilseydik, şimdi Avrupa ülkelerinin üye olmaya çalıştığı büyük bir birliğin lideri olacaktık.

Atatürk’ü anlayabilseydik, başka ülkelerin yaptıklarını “Acaba bize ne etkisi olacak” diye merakla izlemezdik.

Atatürk’ün mirasına sahip çıkabilseydik, uzayda başka ülkelerin adı değil, şanlı bayrağımızın üzerinde dalgalandığı ülkemizin adı yazacaktı.

Atatürk’ün dediklerini düstur edebilseydik, şimdi paramız başka paraların altında ezilmeyecekti.

Atatürk’ün gerçekten ne demek istediğini çözebilseydik, belki daha fazla okur, neden-sonuç ilişkisi kurarak, okumadan, bilmeden O’na düşman olmazdık. Ayrışmazdık.

Daha yazılacak yüzlerce şey var. Fakat yine Atatürk’ün bıraktığı özgürlüğe sahip çıkamadığımızdan içimdekileri yazamıyorum.

#iyikiatatürkvar diyerek, Mustafa Kemal Atatürk’ü çok sevdiğimi söylüyorum.

Sevgilerimle.


paylaş

2
2 points

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir