2021 sizce nasıl olacak?


Bir süredir hayat telaşı nedeniyle yazamıyoruz. 2019 yılının sonlarını iyi hatırlıyorum. Ev alacaktık, araba alacaktık. Fakat öyle bir yıl oldu ki ölmediğimize dua eder olduk. Çok şükür!

Corona virüs nedeniyle binlerce can gitti. Deniz’le her akşam acaba kaç kişi öldü diye haberleri takip ediyoruz. Ne kadar sıradanlaştı değil mi? 250 kişi ölüyor bir günde ve “Vah vah”tan öte geçemiyoruz. Oysa ki bir patlama olsa ve 250 kişi ölse ya da Allah korusun depremde 250 kişi ölse ne kadar büyük bir acı olur değil mi? İşte insanlığın çürüdüğü nokta budur bence!

Herkes her akşam ağlasın, yas tutsun demiyorum. Ama doğaya verdiğimiz zararın karşılığında hem sevdiklerimiz elimizden kayıp gidiyor hem de hayallerimiz. Evet hayallerimiz. Başta da dediğim gibi 2019 yılının sonlarında 2020 için, yeni yıl için onca hayal kurduk, planlar yaptık. Fakat bu hiç de düşündüğümüz gibi olmadı aslında. Ev alacaktık, araba alacaktık. Dönem öyle bir hal aldı ki hayat pahalılığı karşısında büyük bir kesim gıkını çıkarmıyor. Neden mi? İşte bu sorunun cevabına “Eğitim” demek isterdim ama üniversite bitirmekle tam anlamıyla eğitim sahibi olunmuyor. En azından teknik kısım hariç.

Şimdi de İngiltere’de mutasyon geçirmiş corona virüs olayı patladı. Avrupa ülkeleri neredeyse panik halinde. Biz de Türkiye olarak geçici de olsa o ülkeden geleceklere kapıları kapattık. Son derece önemli bir karardı.

Peki 2021 nasıl olacak? Hayallerimize kaldığımız yerden devam edebilecek miyiz? Planlarımızı daha yavaş da olsa gerçekleştirebilecek miyiz? Kafamda o kadar soru var ki evime, Deniz’e ve hatta kedimiz Müjgan’a nasıl daha faydalı olabilirim diye sürekli arayışlardayım. Eminim siz de sorumlu olduğunuz kişilere göre aynını hissediyorsunuzdur?

Ama en güzeli yazmak. Bedava! Bu üzden evlilikcuzdani.com hayatta ve bize gerçekten iyi geliyor. Yeni bir çalışmamız daha var. www.hikayenne.com adından. Onda da ufak da olsa canlılık mevcut. İnsanları ne kadar yazmaya teşvik edersek o kadar seviniyoruz. Umarım daha da başarılı oluruz.

Ben Güven Duysak olara ve eşim Deniz Tomba Duysak adına da herkese öncelikle sağlıklı bir 2021 diliyorum, şimdiden. Tüm dualarınız kabul olsun. Herkes istediğini alabilsin, yapabilsin. Dokunmayı seven bir millet olarak tekrar tokalaşıp, gönül rahatlığı ile sarılabildiğimiz günler çok yakın olsun.

Sevgilerimle.


paylaş

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir