İyi komşunun kilosu kaç lira?


-1
-1 points

Yeni evimize geçmemize çok az kaldı. Kiralık tabi. Şu an oturduğumuz evden kendi evimizi alarak ayrılmak istemiştik ama “kaknem” kişiler nedeniyle biraz erken ayrılmak durumunda kaldık. Olsun.

İnsanlar bazen sizin normal hayatınızı bile kıskanabiliyorlar. Bazen olur ya hani, evinize bir misafir gelir, ister istemez davranışlarınız değişir. Belki daha kibar olursunuz, belki eşinize daha fazla yardım edersiniz vs. Ama bu davranışlardan ziyade günlük davranışlarınızı bile kıskanan komşularınız olabiliyor.

Gözü kulağı sizde olan bu kişilerin nazarı da değebilir. Genelde sinsi fakat acınası durumdadırlar. Ev alma komşu al. İyi bir komşunun kilosu kaça biliyor musunuz acaba? Alınabilecek gibi değildir. Tamamen şans.

Yeni evimize taşınma sürecinin başlamasına 1 aydan kısa bir zaman kaldı. Yeni yapı olduğundan hem lüks hem de tertemiz olacak. Deniz alacağı şeylerin planlarını yapmaya başladı bile. Telefondan bakarak beğendiği şeylerin ekran alıntıları ile doldu telefon hafızası. Çok sistemli çalışır. Avizeler, kitaplık, lambalar, askılar vs hepsi hazır gibi. Sadece sipariş edilecek. Hiç biri dert değil. Hepsinin bütçesi ayrıldı. Asla koymaz. Fakat evden çıkmamız çok zamansız olduğundan bu aklımıza geldikçe sinirlenmiyor değiliz. Üstelik sebep tam da “Almanya’dan oğlum gelecek” gibi. Olsun.

Bu sinir harbini atlatıp, bu süreci keyifli hale getirmeyi başardık bile. Bir bilinmez de diğer komşularımız. Nasıl olacaklar acaba? Anlaşabilecek miyiz? Kapıyı, bacayı kapatıp kimseyle iletişim kurmamak da var. Fakat biz sosyal insanlar olarak bunu istemiyoruz elbet. Yoksa daha çok “Eskiden ne güzeldi” der dururuz.

Biz her şeyi zor yoldan yaptık. Babamızın parası ile bir apartman sahibi olup da onunla caka satmadık. Benim de ailem zengin! Hem de “.ok” gibi parası var. Ama insan olmadıktan sonra hiçbir şeyin değeri yok. Zaten yıllardır görüşmüyorum görüşmeye de niyetim yok. Ben ailemle, Deniz’in ailesiyle çok mutluyum. Yanımdaki dostlarım bana yetiyor.

Komşu ile başlayıp konuyu dağıttım sanmayın. Her şey birbirini tetikliyor.

Sabah kalktığımız saati bize söyleyen, “sen şu saatte alt kata indin”, “şu saatte kahvaltıya başladınız” diyen bir komşuyu ile hayat geçmiyorJ Taşınmak daha hayırlı olacak.

Sevgilerimle.


paylaş

-1
-1 points

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir