Tam Bir Yıl!


Uzun süredir yazamadık. Bundan biraz bahsedeceğim. Fakat dün itibariyle ilk evlilik yıl dönümümüzü yaşamanın heyecanını paylaşmak istiyorum.

Yazılarımızda da bahsettiğimiz üzere 22 Eylül 2018 tarihinde evlendik Deniz’le. Öncesinde yaşadığımız sıkıntılardan az da olsa bahsettik. Son bir yılımız, acı ve tatlı o kadar örnek dolu ki bunların hepsi birer tecrübe.

Son bir yılda, Deniz’le aynı evi, hayatı paylaşmak dünyanın en güzel duygularından biri oldu. Gerçekten hayatı paylaşacak bir yol arkadaşı, eşin, karın, hayat arkadaşın her ne derseniz deyin, hele bir de sorumluluk sahibiyse ne mutlu size. Ben son bir yılda olgunlaşmaya başladım desem pek de yanlış olmaz. Önceki yaşamımla şu anı kıyaslamak, Deniz’le yaşamaya gayret ettiğimiz bu anlarımıza haksızlık etmek olur. Biraz büyüdüm galiba.

Nedeni ne olursa olsun bekarken, yalnız yaşadığım zamanlardaki sorumsuz davranışlarım, bu dönemi de etkilemiyor değil. Ama Deniz’in sabırlı oluşu ve sorumluluk aşılaması, sanırım evliliğimizin en güçlü yapı taşı oldu.

6 yıldır birlikteyiz Deniz’le. Evli olarak yaşadığımız bir yılımızda o kadar çok şey öğrendim, o kadar içim içime sığmadı ki anlatamam. Sonraki yazılarımda daha detaylı anlatacağım.

Yazamadığımız dönemde bir kedi sahiplendik. Henüz bir aylıktı dişi kedimiz. Adını Müzeyyen koymuştuk. Barınağa gittiğimde Deniz’i görüntülü aradım. Kafesteki kedileri birlikte incelerken, dört yavru bir aradaydı. İçlerinden biri, kap kara olan, sanki o an “Beni alın” dercesine kendini yırtıyordu. Veteriner hekime sorduğumda, evde bakım için dişi kedinin daha uygun olacağını söyledi. Bahsettiğim dört yavrudan da hangisi dişi dersiniz? Kara olan.

Diğer kardeşlerine göre daha çelimsizdi. Bilemiyorum içimiz aktı gitti o kediye. İlaçlarının verildiğini söyleriler. Tembihleri dinledikten sonra aldım eve getirdim. Çok sevdik. Bir uyuması vardı görmeniz gerek. Farklıydı. Çok garipti. Çok sevdik. Fakat üçüncü gecenin sabahında cansız bedeniyle karşılaştık. Sonrasındaki üç gün boyunca Deniz de ben de hatta Hilal de ağladık. Bu kadar içimize işleyeceğini asla tahmin edemezdim. Derin yaraladı.

Hayat böyle işte. Bir yılımızı devirdiğimiz bu günlerde, bu yazıyı okuyan daha uzun süreli evli çiftler ne derler bilemem. Ama öyle işte. Sonraki yazılarımda görüşmek üzere.

Sevgilerimle.

Tags: Evlilik Cüzdanı, Deniz Tomba Duysak, Güven Duysak, evlilik yıl dönümü, aşk, düğün,


paylaş

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir