Nasıl Bir Düğün?


Evlenen her çiftin en mutlu günü olarak adlandırılan, aslında çoğu zaman gelinle damat için sabrın son sınırı bir gündür. Net!

Damat tıraşı için fazladan para alan berber mi dersiniz, gelin evden çıkarken damadının önünü kesen mi, makas kesmiyor diyen garson mu, hiçbir zaman saçı ve makyajı istediği gibi olmayan gelin mi?…

Bu ve bunun gibi birçok sorun o günün zehir olması için yeter de artar bile.

Bence aslında düğün, nişan gibi organizasyonların hepsi ailelerin birbirlerine olan üstünlüğünü kanıtlamaya çalıştıkları bir alan oluyor. O yüzden bence nişanlınızla birbirinizi yemeyin, biraz akışına bırakın. Bir de tabii bütçe bu durumda çok önemli. Düğün dediğinizde inanın bunun sonu olmuyor, o yüzden bütçenizi sarsmadan bu işi yapın. Şöyle düşünün; düğün bittikten sonra aileniz de dahil herkes kendi evine dönecek ve artık ‘eş’inizle beraber yalnız kalacaksınız. Düğün döneminde ailelerin gönlünü yapmak ya da hava atmak için bütçenizi aşarsanız, evlendikten sonra maddi manevi tüm zorluklarla artık baş başa kalacaksınız. Siz siz olun, ayağınızı yorganınıza göre uzatın. Herkes ‘en iyisi’ olsun ister ama sonunda mutsuz olacaksanız, alınan ya da yapılan hiçbir şeyin kıymeti kalmaz.

Biz bu konuda hep emin adımlarla ilerledik. Kimse dedi diye bir şey yapmadık, önce kendimizi memnun etmeye çalıştık. Yaşadığımız onca şanssızlıktan sonra şükür ki sonunu iyi getirdik. Söz, nişan hepsi sorunluydu. Hele nişan dönemi tüm iplerin koptuğu dönemlerdi ama işte tam orası dönüm noktamızdı. Orada söz verip, yalnızca birbirimize güvendik ve ondan sonra her şey olması gerektiği gibi oldu.

Demem o ki bu süreçlerde sabrınız çok sınanacak. Yeri gelecek kendi ailenizle, yeri gelecek sevgilinizin ailesiyle karşı karşıya geleceksiniz. Hatta bazen aileler karşı karşıya gelecek. Bu sizi korkutmasın. Birbirinize sahip çıkın, ne ailenizi, ne de gelecekteki eşinizi ezdirmeyin, birbirinize sımsıkı sarılın. Sonunda başarmamanız mümkün değil, hep deriz; biz evlendiysek herkes evlenebilir 🙂

Düğün detaylarımızı başka bir yazıda paylaşacağım.

Sevgilerle,


paylaş

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir