İş Hayatı ve Evlilik

Eğer çalışma saatleriniz benimki gibi pek de düzenli değilse bu yazıyı okumanızda fayda var. Çalışma saatleri dışında gün farketmeksizin mesai yapıyorum. Ben ve iş arkadaşlarım şikayet etmeden yıllardır bu döngüde çalışıyoruz. Her mesleğin kendine has özellikleri var. Bizimki de sağolsun bu özellikleri üzerimizde fazlasıyla hissettiriyor. Deniz de alıştı bu duruma. Evlenmeden önce zaten nasıl çalıştığımı biliyordu. İşte tam da bu noktada birlikte olduğumuz zaman dilimini değerlendirmemiz gerekiyor...


Eğer çalışma saatleriniz benimki gibi pek de düzenli değilse bu yazıyı okumanızda fayda var.

Çalışma saatleri dışında gün farketmeksizin mesai yapıyorum. Ben ve iş arkadaşlarım şikayet etmeden yıllardır bu döngüde çalışıyoruz. Her mesleğin kendine has özellikleri var. Bizimki de sağolsun bu özellikleri üzerimizde fazlasıyla hissettiriyor. Deniz de alıştı bu duruma. Evlenmeden önce zaten nasıl çalıştığımı biliyordu. İşte tam da bu noktada birlikte olduğumuz zaman dilimini değerlendirmemiz gerekiyor. Hafta sonunda evdeyseniz ve dışarı çıkmadıysanız, size naçisane tavsiyemdir güzel bir film izleyin.

Biz bugün bir konuda hafif de olsa gerildik. Sonrasında elbette konuşarak çözdük. Sonrasında miskinleşerek izlediğimiz bir film keyifli zaman geçirmemizi sağladı. Her konuda tartışılabilir. Ama inanın çözülemeyeceğini düşündüğünüz konular bile bir bakmışsınız ortadan kaybolmuş. Zaman çok değerli ve acımasız.

Özellikle hafta sonu nöbetleri bende olmadığında elbette daha eğlenceli oluyor. Plan yapıp ve uygulayabiliyoruz. Çalıştığım zamanlarda Deniz’in canı elbette sıkılıyor. Durumuna da üzülüyor. Ama hayat böyle.

Henüz yeni başladığımız bu blogda iş hayatının eve yansımasından az da olsa bahsettim. Elbette daha devamı gelecek. Amacımız paylaşmak. Bazı konularda sizinle benzerlik keşfedebilmek. Aksi takdirde siz okurlarımız yazılarımız için “ne alaka” diyebilirsiniz. Sevgilerimle.


paylaş

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir