Virüsten ölmek için can atıyoruz!


Dünyanın illet ettiği covid-19 salgını, halen can almaya devam ediyor. Birçok ülke kısmen de olsa normalleşmeye çalışırken, bizim “Türk” ırkı bunu herhalde yanlış anladı diye düşünüyorum.

O kadar kızıyorum ki devlet bas bas bağırıyor, devlet yetkilileri açıkladıkları önlemlerle, getirdikleri yasaklarla salgının etkisinin bir an önce en aza inebilmesi için herkesi dikkatli davranmaya çağırıyor. Desteklediğim nokta çokken, beğenmediğim kararlar da var elbet.  Fakat bu ayrı bir konu.

Asker eğlenceniz yerin dibine batsın!

Bu konuda çok kızgınım. Şimdi “Vatan millet Sakarya” diyeceksiniz. İstediğiniz kadar deyin! Orada toplandınız, maske, sosyal mesafe hak getire. Ağzınızdan burnunuzdan homurdanarak nefes alırken, birbirinize geçirdiğiniz virüs, yolda karşınıza çıkan masum bir teyzeye, masum bir amcaya bulaşırsa ne olacak? O hazır askeri uğurlarken ya ona da geçirirseniz? Onu düşünmediniz, bineceği otobüstekileri de düşünmediniz, birliğindeki diğer askerleri de düşünmediniz diyelim tamam kafanız basmadı, evinizde sizi bekleyen anne babanızı da mı düşünmediniz? Hiç mi vicdanınız, hiç mi mantığınız yok? Günahtır!

Çocuğa doğum günü partisi karantina getirdi

Neymiş efendim, çocuğuna doğum günü partisi düzenlemiş, komşu çocuklarını da davet etmiş. Sonuç: Mahalle karantinaya alındı! Daha nasıl önlemler alınmalıdır ki bunları yapmamalısınız? Acaba aklınıza gelmiyor bu pandeminin Türkiye’de kaç kişiyi öldürdüğü? Bu bir virüs. Herkesi öldürebilir!

Normalleşmeyle birlikte atletinizi giydiniz hemen çoluk çocuk denize koştunuz. Yahu öldünüz mü? 2 ay daha girmeyin, bu sene girmeyin, ne olur? Böyle yaparak ölürsünüz. Ölmekle de kalmayacaksınız, başka insanları da hasta ederek toprak altına gireceksiniz. Hem de nasıl gömüleceksiniz biliyor musunuz? Hiç haber izlediniz mi ya da okudunuz mu? Kireçle! Altınıza üstünüze kireç dökülecek, hiçbir yakınınız sizi mezara indiremeyecek. Topluca dua edemeyecek kimse. Tövbe tövbe!

O kadar kızıyorum ki bu tür insanlara. Düşünüyorum da böyle insanlar nedeniyle bir yakınım hasta olursa suçlu o kadar çok ki! İşte bu düşünceye dayanamıyorum. Saçmalık yapan sadece kendisi ölse tamam, üzülürüz ama başka insana zarar vermedi diye sevinirim de.

Biraz sert bir yazı oldu evet. Ama lütfen böyle insanlarla karşılaşırsanız polisi arayaın. Başarı yakalamışken kaybetmeyelim. Hele bu mantıksız, cahil insanlar yüzünden polislerimiz ekstra çaba harcıyor, kat kat riske giriyorlar. Sağlık çalışanlarından bahsedemiyorum bile.

Sağlıklı, hoşgörülü, “akıllı insanlarla dolu” günler diliyorum. Allah kolaylık versin.

Sevgilerimle.


paylaş

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir