Haluk Bilginer’i Alkışlıyoruz


Ben popüler kültürü temsil eden dizilere son derece karşıyım. Bazıları bir değeri olan romanlardan uyarlansa bile. Hep bir zengin erkek ya da kadın, hep bir gösteriş özenti barındıran dizileri asla izlemiyoruz.

Buna benzer cümleleri önceki bir yazıda da kurmuştum. Zira aynı görüşlerimi daha kızgın bir şekilde tekrarlayabilirim.

Fakat yaşanan gelişmeler dizi yapımı, oyunculuk konusunda iyi şeyler gösteriyor. Evet ben sinema ya da dizi eleştirmeni değilim. Ama izleyiciyim.

Haluk Bilginer. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde puhutv’deki dizideki oyunculuğuyla en iyi erkek oyuncu ödülü aldı malumunuz. İşte tam olarak anlattığım bu. Neden yeni yetme oyuncuların bir başarısı yok? Neden bir çoğu saman alevi? Haluk Bilginer gerçekten göğsümüzü kabarttı. Bana göre olimpiyatlarda sporcularımızın aldığı altın madalyadan daha değerli. Çünkü bu konuda pek bir başarımız yok.

The Good Doctor’ın benzeri bile olsa Mucize Doktor da başarılı bence. Türk aile yapısına daha derinden dokunan eski dizilerin tadını bir daha alamayacağız evet. Ama son dönemdeki bu birkaç güzel gelişme en azından sanata katma değer katsın istiyorum.

Sevgilerimle.

Tags: Haluk Bilginer, Emmy, puhutv, dizi, popüler kültür, The Good Doctor, Mucize Doktor, Evlilik Cüzdanı, Güven Duysak,


paylaş

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir