Bahar Kalkanı…


Aldığımız 33 kardeşimizin şehit olduğu haberinin ardından, her gün bir şehit haberi daha alıyoruz. Allah sebep olan herkesin cezasını versin!

Bunda ben de dahil herkes hem fikir ki Türk Ordusu, her zaman mazlum olanın yanında olmuştur. Sağduyu ile hareket eden, ambulansları, hastaneleri, çocukları hedef almayan bir ordudur.

Dünya o kadar çirkin bir hal aldı ki bu çirkinliğin etkileri bize de bulaşıyor. Suriye’de yaşayan insanların öyle ya da böyle yaşadığı problemleri gidermeye, üzerlerine atılan bombaların sona ermesine engel olmak için ordumuz Suriye’de. Bir adım öncesinde, sınırımızdaki teröristlerin oluşumunu önlemek için ordumuz Suriye’de. Çocuklarını, aileleri kaybeden annelerin gözyaşlarını dindirmek için ordumuz Suriye’de.

Tüm bunları anlattıktan sonra, bizim annelerimizin gözyaşlarını, feryatlarını gördükten sonra “Ama” dememek elimden gelmiyor. Siyasilerin birbirlerine attıkları çamurlar, birbirimize güvenmememiz, ayrışmamız… Durumu kendi adımıza o kadar zorlaştırıyoruz ki! Ama koltuk sevdası öyle bir illetmiş ki; ayırt etmeksizin söylüyorum, kanayan yara!

Bu akşamüzeri bir şehit haberi daha aldık. Haber sitelerine bakıyorum, hepsinde aynı metin. Hepsinde İdlip’teki askeri araç ve mühimmat sayısı… İşte buna kızıyorum. Biz zaten güçlü bir ülkeyiz, ordumuz, envanterimiz çok güçlü. Bunları yazarak, yazdırarak konuyu başka yerlere çekme gayreti beni çok üzüyor. Çünkü öyle olmalıyız, çünkü biz Türkiye’yiz. Her türlü badireyi birbirimize sarılarak atlatırız. Elimiz komşumuzla kanlı bıçaklı olsa bile böyle durumda bıçaklarımızı kaldırır, gönlümüzü açarız.

Ama fark ediyorum ki bu aralar bu birlikte olmayı bazı kesimler beceremiyor. Bu bir tespittir ve gerçekten tarafsız bir şekilde yazıyorum.

Gerçekten herkes o kadar kahroldu ki canımız, ciğerimiz yandı, söndü! “Allah ailelerine sabır versin”  demek gerçekten çok kolay. Allah sabır versin, inşallah. Ama evlat acısı nedir kim bilebilir ki değil mi?

Önce askerlerimizin şehit olmasını engelleyin. Bir şekilde önlem alın. Çünkü bizim yüzyıllardır dostumuz yok. Rusya’nın boğazlarımızdan gemilerini geçirmesini izlerken ağlayacaktım neredeyse. Boğazlarımızı Montrö ile kapatma hakkımız yok mu? Yanlış mı biliyorum? Rusya’ya mı “Hayır” diyemiyoruz? Şu an riskli bir durum yok mu bizim için?

Şunu unutmayalım. Hükümetler gelir geçer, devlet, millet bakidir. Allah bu bakiliğimizi sonsuza dek sürdürsün.

Evlilikcuzdani.com olarak uzun süredir yazamadık. Baktım en son yine şehit haberi üzerine yazmışız. Ne acıdır değil mi? Allah askerlerimizi, ülkemizi korusun.

Sevgilerimle.

Evlilikcuzdani, evlilik cüzdanı, Türkiye, bahar kalkanı, idlip şehitleri, asker, ordu, Suriye,


paylaş

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir