Ortak Tuvaletleri Kullanamayan Ök…


Deniz ve Hilal’la bir değişiklik yapalım, kahvaltı için dışarı çıkalım dedik. Önceden de birçok kez gittiğimiz bir mekanda kahvaltımızı yaptık.

Çok keyifli geçen bir kahvaltının ardından havanın da sıcak olması nedeniyle, dışarda fazla kalmayalım, kendimizi evimize bir an önce atalım diye düşündük. Dönüş yolumuzun üzerinde olan bir AVM’ye uğradık. Deniz’le Hilal bir şeyler almak için alışverişe, ben de lavaboya geçtim.

Bahsettiğim AVM’nin tuvaletlerinin ne kadar tutulmak istenildiğini biliyorum. Ne zaman oraya girsem, bir görevli abimiz sürekli temizlik halinde.

Ama söylemeden de geçemeyeceğim, bu benzetmem için de özür diliyorum: Bazı öküzler evlerindeki tuvaletleri de mi böyle kullanıyor acaba? Yani yapılması gereken yer dışında her yer pislik içindeydi.

Ama anlıyorum bu insanlar toplum içinde yaşamaya alışkın olmayan, öğrenmeye gözü kulağı kapalı, evinde eşlerine, çocuklarına kaba davranan, yemeğin ardından göbeği kaşıyarak geğiren tipindeki insanlardır. Belki inanmazsınız ama bunun da sorunu devlettir! Yetersiz eğitim, maddi eksiklik ve bunun sonucundaki eve kapalılılık, sosyalleşememe vs…

Neyse. Tuvaletten çıktım baktım bir abimiz yine ortalığı temizliyor. Allah o insanlara yardım etsin. O kadar zor ki, evine ekmek götürtebilmek için başka “öküz”lerin pisliklerini temizlemek zorundalar. Evlilik Cüzdanı olarak böyle tecrübelerimizi paylaşmaya devam edeceğiz.

Sevgilerimle.


paylaş

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir