İlgisiz, İletişimsiz, Yetersiz Komşular


Geçenlerde Deniz komşularla ilgili bir yazı eklemişti. Bugün de ben ek olarak bir şeyler paylaşmak istedim.

Alt komşucuk aile taşındı. Taşınırken apartman kapısını yamultup gitmişler. Haliyle eşya taşırken kapının her iki kapısını da açmak durumunda kalmışlar. Normaldir. Fakat Bariz ortada olan sorunu neden çözmeye gayret etmediler anlamıyorum. Öylece bırakıp gitmişler. Ben biraz düzeltip en azından kapanıp açılmasını sağlamıştım.

Bugün ise dışarı çıkmak istediğimde apartmandan dışarı çıkamadım. Kapı açılmadı. Yani acil bir durum olsa kapıyı açamayacaktık. Hoş ben kaba kuvvetle kırar yine açardım. Ama ne gerek var değil mi? Sonuç itibariye bir tornavida yardımıyla açtım. Ev sahibine de durumu anlattık. İlk kattaki zaten ayrı bir vaka. Sigortalar attığında ev sahibini arayıp düzeltmesini isteyen komşucağız.

Böyle insanlardan nefret ederim. İçinde yaşadığın bina ile az da olsa ilgilenmelisin. Kapı günlerce açık kalsa, bina girişinde bir çuval tezek bıraksalar umurlarında olmayacak. Neden bu kadar sorumsuzlar inanın anlamak çok güç. evlilikcuzdani.com olarak size karşılaştığımız durumlardan bahsetmeye devam edeceğiz.

Sevgilerimle.


paylaş

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir