Yemek Takımı, Halıfleks vs.


Yemek takımı yüzünden sakın tartışmayın.

Artık blog üzerinden atışmaya başladık aslında eğlenceli olmuyor da değil.

Evlilik planları yaparken kendi isteklerinizin de gerçekleştirilmesini istiyorsunuz. Örneğin söz konusu halıfleks. Ben sevmişimdir hep. Evimin en azından bir odasında olması iyi olurdu. Ama sevgili Deniz istemedi. Ara sıra bu konuda tartıştık da.

Önemli olan isteklerimizin hepsinin gerçekleştirilmesi değildi. Önemli olan; asgari müştereklerde buluşup, daha önemli ihtiyaçlarımızın tam anlamıyla karşılamamızda mutabakata varmamızdı. Öyle de yaptık. Çünkü çoğunluk olarak bizler, çok parası olan, sermaye yapmak için satabilecek bir şeyleri olan insanlar değildik. Ana baba parasıyla da ev düzüp, sağa sola gösteriş yapmadık.

Yemek takımı mı?

Bir anımızı paylaşmak isterim: yemek takımı tartışması. Evlenmeden önce hep aklımdan geçerdi bu konu. Ayda bir misafir gelecek de misafirler için aldığımız tabak, çatal, bıçakla servis yapacağız. Gereksiz pahalı bir eşya gibi geldi bana hep. Bu konuda Deniz’le tartıştık da. “Ne gerek var. Bir yemek takımına 2 bin 500 lira verilir mi? Ben kırarım o takımları” dediğim dün gibi aklımda. Efendim sonraki bir dönemde İstanbul’da bir arkdaşımızı evinde ziyaret ettik. Eşiyle birlikte yemek hazırladılar bize. Bir de baktım ki biryerlerden yemek takımı çıktı kondu masaya. “Hee” dedim. İnsan kendini bir halt zannediyormuş vesselam. Tabiki de bu sadece bize özel değil. Misafirperverliğin bir göstergesiymiş. Hoşuma gitti.

Velhasılkelam bir mağazaya gittik. Sonuç ne mi oldu?
Benim beğendiğim yemek takımı daha pahalıydı.


paylaş

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir