Gelin Aracının Önün Kesen Küçük Şeytanlar


Nikahımızın kıyılması üzerine nikah dairesine giderken, aracımızın önün eksen o çocuklar, inanın cinnet getirtir.

Güngören’deki evimizden Bahçelievler Evlendirme Dairesi’ne doğru yola çıkmıştık. Gelin arabasını pek de fazla süslememiştim. Konvoy halinde giderken nikah dairesine tam yaklaşmıştık ki bir anda arabanın önünü çocuklar sardı. Arabayı kullanan arkadaş da çarpmayı geçtik, çocukları ezmemek için çaba sarfetmeye başladı.

O kadar sinir bozucu bir hal aldı ki durum, elimizdeki para zarflarının hepsini verdik, arkamızdaki yakınlarımız da araçlarından indiler, onlar da para verdiler, hatta yoldan çekmeye çalıştılar ama nafileydi. O an öyle bir hale büründüm ki inanın, vicdanlı bir insanım, karıncayı bile incitemem, bir an o çocukların üzerinden geçip gitmek istedim. O zaman anladım ki insanlar bu durumlarda cinnet getiriyorlar.

Arabanın üzerinde sileceklere yapıştılar, hareket halinde olmamıza rağmen sirk cambazı gibi bir türlü inmek ya da düşmek bilmediler. Çok sabır gerektiren bir durum. Henüz çocuklar evet, sakin olmak gerekir evet, fakat inanın bunu becerebilmek çok güçtü.

Tabiki de bu çocuklar bir çete gibiydi. Eminim ki uzaktan onları izleyen büyükleri vardı. Yoksa masum çocuklara canımız feda.

Zar zor nikah dairesine geldiğimizde öğrendik ki arkamızdan gelen diğer gelin arabasına da aynısını yapmışlar. Damat dayanamayıp inip bir tokatla çocuklardan birini bayıtlmış. Dediğim gibi sabretmek çok zordu. O arkadaş dayananamamış. Nedense hiç üzülmedim. Bu dediğimden dolayı beni yargılamayın lütfen. Durum gerçekten berbattı.

Sevgilerimle.

Tags: evlilik cüzdanı, Deniz Tomba Duysak, Güven Duysak, nikah, Güngören, Bahçelievler Evlendirme Dairesi, İstanbul, Gelin, damat, gelin arabası, süs, para,


paylaş

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir