Bize Göre Yüzde 80 Doğru: Düğün Aileler içindir


Evlilik Cüzdanı olarak sizin de yaşadığınız, fakat belki de bizim açımızdan bakmadığınız olayları, sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bu yazıda konumuz düğün.

Düğün arifesinde gelin ve damatların çoğu bu durumu yaşamıştır. Düğün döneminde, genelde çiftlerin istediğinden çok ailelerin isteklerini gerçekleştirme çoğunlukla ön planda olur. Bu sadece düğünün kendisiyle ilgili olmayabilir. Düğün tarihinin belirlenmesi, şehir dışından gelecek misafirlere göre planlama, kalacak yer, balayına çıkış tarihi, düğün sonrasında çiftin kalacağı yer, takıları bozdurma, bozdurmama gibi aklınıza ne gelirse her şey pakete dahil olarak az da olsa problem teşkil eder.

Bizim düğünümüzde de kısmen problem yaşadık. Deniz’in ailesi sağ olsunlar bize hiç karışmadı. Bizim istediğimiz gibi oldu her şey. Fakat dışarıdan gelen konukların bazılarında problem yaşamadık değil…

Anlatıyorsunuz da Tavsiye Var mı?

Burada asıl olan gelin ve damadın kendi ailelerini dizginlemesidir. “Dizginleme” kelimesine lütfen kırılmayın, çünkü duyuyoruz ki gerçekten bazı ailelere ip takmak bile gerekebilir. Çiftler oturup sakince, gözlerden uzak olarak bir konuşma yapmalı. Ne istediklerini göz önünde bulundurarak, gerekirse az da olsa taviz vererek karar vermeliler. Çünkü aileleri de anlamak gerek. Evlatlarının mürüvveti nedeniyle heyecana kapılıp, iletişime kapalı bir hal alabiliyorlar. Asla bu durum tartışmaya dönüştürülmemeli. Konuşarak, kalp kırmayarak, tatlı dille, biraz onların isteklerini yerine getirip, fazlaca sizin planlarınızı uygulayabilirsiniz.

Kontrol Elden Bırakılmamalı

Kız isteme, nişan, kına ya da düğünde çiftler kesinlikle göz önünde olmalı. Kenara çekilir süreci izlerseniz, kendi düğününüze misafir gibi gelir gidersiniz. O anın keyfi de kalmaz. Evlilik Cüzdanı olarak verdiğimiz bu tavsiyeyi muhakkak göz önünde bulundurun. Çünkü bu, evlilik hayatı açısından da önemli.

Her ne olursa olsun, o an duygusal olarak tavan noktadır. Keyfinize bakın. Çoğu olumsuzluğa gözünüzü, kulağınızı kapatın. Misafirler eğlenirken doğacak sorunları çözecek birileri muhakkak etrafınızda olmalı. Eğer düğün arifesindeyseniz, şimdiden mutluluklar:)

Sevgilerimle.

Tags: evlilik cüzdanı, arife, düğün, nişan, evlilik hayatı, balayı, takı, Deniz Tomba Duysak, Güven Duysak, aile, problem,


paylaş

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir