Biz İkimiz Mutluyduk, Aileler Karışmasa…


Evlilik süreci uzun maraton malum, ancak süreci zorlaştıran ne yazık ki aileler…

Daha önceki yazılarımızda da üstüne basa basa bahsetmiştik. Evlilik sürecinde yeterince stresli olan çiftlerin üzerlerinde bir de aile baskısı olunca, süreç içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

Bunu okuyan aileler lütfen bizlere kızmayın, inanın sizler hayatımıza dahil olmadan önce hayatımızı bir şekilde mutlu mesut yürütüyorduk. He bazen istisnai durumlar olur: Örneğin evleneceğimiz kişide bizim göremediğimiz, sizin tecrübelerinizle fark ettiğiniz ve bizi yönlendirmeniz gereken yerler olabilir. Ya da karşı tarafın ailesinden kaynaklı ve devam edecek bir problem fark eder bizimle paylaşırsınız, birlikte çözüm bulmaya çalışırız. Bunlar gerçekten istisnadır.

Yahu banane Ruşen Amca’nın oğlu Sedat düğünü bedavaya getirdiyse? 10 çift bilezik taktıysa? Nişan bohçasında halasının oğlunun gelininin kızına da bohça çıkardıysa? Düğüne 100.000 TL harcadıysa? Kaynanasına ‘süt’ parası adı altında takı taktıysa? Beyaz gecelik takımı aldıysa? Hayır ben belki siyah seviyorum, olamaz mı?

Size soruyorum sevgili kayınvalideler? Çok mu önemli evladının mutluluğundan?

El Alem Ne Der?

Yıllarca baskı altında kalıp, aynı şeyleri gelin ya da damatlarınıza yaşatmak ne kadar doğru? Yaşam yeterince zor artık. Hayat gitgide pahalılaşıyor. Evlenmek bu kadar zorken neden imkansız hale getirmeye çalışıyorsunuz?

Bırakın el alem ne derse desin. Evladınız mutlu olsun önce. Ben kendi adıma bu konudan çok çektim ancak evlenmeye çalışan her çift, sizler sayesinde ucundan bucağından mutlaka etkileniyor bu durumdan. Ben evime girip kapımı kapattıktan sonra Ruşen Amca’nın oğlu Sedat bana bakmayacak. Sırf el alem ne der diye zorla yaptırdığınız her masraf benim evimde huzursuzluğa sebep olacak. Neden anlamıyorsunuz?

Kardeşlerim! Düşmeyin “El Alem Ne Der?” tuzağına. Sımsıkı tutun birbirinizin elinden. Gözünüzü kulağınızı kapatın ‘el alem’e!

Evlilik cüzdanını ve birbirinizi takipte kalın, sevgilerle…


paylaş

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir