Bir Macera: Ev Bulmak


Düğün öncesinde büyük zaman harcanması gereken durumlardan biri de ev bulmak. Kiracı için ev çok, ama uygun olup olmaması büyük problem.

Düğünümüze yaklaşık 1 ay kala biz de ev aramaya başladık. Eskişehir’de son 2-3 yıldır kiraların yükseldiğini biliyordum. Fakat hem bunu göz önünde bulundurmak hem de zevkimiz uygun ev bulmak gerçekten çok zordu.

Ben 2003 yılından beri Eskişehir’deyim. İlk senem yurtta geçti. Sonraki öğrencilik yıllarımda ya arkadaşlarla birlikte kaldım, ya da ufak evlerde kaldım. Okuldan sonra da küçük evlerde ya da arkadaşlarımla kalmaya devam ettim. Dolayısıyla evdeki tüm zamanın ufak bir odada geçiyordu. Örneğin salondan çıkıp 3 adımdan sonra diğer odaya geçiyordum. Bu da beni artık bunaltmaya başladığından, evlenince büyük evde oturmak istiyordum.

Deniz’le bunu zaten konuşmuştuk. “2+1 ev bize yeter” diye bir ara düşündük. Ama ben buna hep karşı çıktım. Düğüne 1 ay kala ev aramaya başladım. Dolaşmadığım sokak, aramadığım ilan kalmadı. Bulduğum bir ev çok hoşuma gitmişti. Salonu falan oldukça genişti. Fakat Deniz evi beğenmeyince biraz tartıştık. Sonuçta o evden vazgeçtik.

Şimdiki evimize rastladığımda yine çok beğendim. Hatta az önce bahsettiğim evden çok daha fazla beğendim. Hemen bir arkadaşımla görmeye geldik. Güray’la. O emlakçılarla pazarlık yaparken, ben Deniz’i görüntülü aradım ve evi gösterdim. O da çok beğendi. Sonuç itibariyle evi tuttuk.

Kira ortalamanın biraz üzerinde gibi. Tamam ev güzel, oldukça geniş. Çok da memnunu. Ev sahibimiz de çok iyi bir kadın. Deniz’le de çok iyi anlaşıyorlar.

Umarım siz de hayallerinizdeki gibi bir ev bulursunuz. Hatta ev sahibi olursunuz inşallah.

Sevgilerimle.

Tags: Evlilik Cüzdanı, kiralık ev, Deniz Tomba Duysak, Güven Duysak, Düğün, nişan, taşınma, ev aramak, satılık ev,


paylaş

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir