Aylarca Taksit Ödeyen Bizdendir


Evlilik arefesinde beyaz eşya dahil olmak üzere diğer ev eşyalarını siz de taksitle alıp, aylarca ödüyorsanız, arkanızda büyük bir kalabalık var merak etmeyin.

Deniz’le evlenmeden yaklaşık 2 yıl önce beyaz eşyalarımızı almaya başladık. Eskişehir’de ikamet edeceğimizin belli olmasıyla birlikte, buzdolabı ve çamaşır makinasını 12 ay taksitle aldık. o zamanlar, yani 2016 gibi yanlış hatırlamıyorsam, 4 bin 500 lira anlaştık. Bir yıl boyunca ödedik ve bitmesinmin ardından 2 yıl kadar depolarında beklettiler. Şimdi ise sadece biri o fiyatlarda neredeyse.

Ardından koltuk takımlarına geldi sıra. İstanbul’da onca yer gezdik. Televizyonlarda boy boy reklamları çıkan firmaların hepsini gezdik. Hiçbirini beğenmeyince başka büyük bir firmanın mobilyalarını beğendik. Koltuk takımı ve yemek odası takımını yaklaşık 12 bin liraya aldık. Yatak odasını 5 bin liraya aldık. Şimdi 9 bin olmuş. Nasıl mı? Tabiki taksitle. Onları da tamamlamak 1 yıl kadar sürdü.

Yemek takımı, günlük takımlar, bulaşık makinası derken baya bir içimiz cız etti. Ama sevindiğimiz tek nokta, kendi evimizi kuruyor olmamızdı. Kenarda köşede 1 kuruşumuz olmamasına rağmen bir sürü eşya aldık ve hepsi ortalamanın üzerinde olan ürünlerdi.

Evlenip eve girince her şey bitti mi? Asla bitmiyor. Çalışma odası, misafir odası, perdeler, kilimler, yolluklar, banyo takımları… Daha bir paragraf sayabilirim. Ama sakın gözünüz korkmasın. Taksitle adam bile alırsınız düzenli ödemeye gayret ederseniz. Asla korkmayın ve pes etmeyin. Bu süreci eğlenceli olarak atlatabilirsiniz. Bu dönemde işyerinizde sorunlar varsa sakın istifa etmeyi de düşünmeyin. Ben de bir takım sorunlar yaşadım. Fakat sabırlı olmanın sonucunu muhakkak elde ediyorsunuz.

Sevgilerimle.


paylaş

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir