Teknoliji Biriktirme Yüzünden Fırça Yiyor musunuz?


Eski aletleri biriktirme hastalığı olanlar var mı? Evin bir odasında eski, yeni fark etmez, bir odayı dolduruyor musunuz?

Benim böyle bir durumum olmasa da eskiden kalma kablolarımı, bir takım cihazları bir türlü atamıyorum. Evlenmeden önce tek başıma kaldığım evi boşaltırken birçok eski cihazı attım ama hala bazılarından vazgeçemiyorum.

Deniz de ilk zamanlar kızmasa da ara sıra serzenişte bulunuyordu. Fakat anlayışla karşıladı ve artık bir şey demiyor:) Sadece toplu tutmamı istiyor o kadar.

Mesela eskiden kalma bir müzik setim var. O kadar da eski değil fakat 15 yıllık falan. Bir türlü kıyıp da atamıyorum. Hala çalışıyor. Eskişehir’de bir yerel TV’de çalıştığım dönemden kalma kablolarım var. Şimdi her şey yüksek çözünürlüğe döndü fakat ben hala o kablolarımı atamıyorum.

VHS kasetleri bilirsiniz. Video oynatma cihazına takıp, televizyona Scart denen girişle bağladığımız kasetler. Hatta bir VTR deme cahilliği vardır bilirsiniz. “Bir VTR’miz var izleyelim” derler hani. İşte bu kısaltma aslında o cihaz. Bu konuya nereden girdim bilemiyorum 🙂 Neyse 53 adet eski filmlerden oluşan bir arşivim var. Nostalji ve Western olarak anılan filmler. Şundan eminim: Bu kasetleri asla atamam. Hatta arasında televizyona bağlayıp seyrediyorum. Benim için ayrı bir güzellik.

Geçmişimi silmeyi çok severim. Hatta ailevi konularda eski defterleri o kadar güzel kapattım ki tadından yenmez. Ama eskiden kalma bazı teknolojik ürünlere dediğim gibi kıyamıyorum. Eğer sizin de eşiniz benim gibiyse, lütfen kızmayın:)

Sevgilerimle.

Tags: vhs, evlilikcüzdanı, kaset, eski, Deniz Tomba Duysak, Güven Duysak, müzikseti, blog, vtr, scart, yeni, teknoloji,


paylaş

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir