Popüler Diziler: Büyük Tehlike


TV kanallarında yayınlanan Türk dizileri, bana göre son derece zararlı, kötü.

Fikirlerine katılan ya da karşı çıkan elbette olabilir. Fakat ülkemiz dizilerinden nefret ediyorum. Hele sanatsal bir değeri olan romanlardan uyarlanan diziler, o kadar kötü ki hepsi bir özenti yaratıyor, insanları olduğundan farklı görünme zaafına düşürüyor.

Ben bir sanat, dizi ya da film eleştirmeni değilim. Ancak dizilerin zararlarını görebiliyorum. Çoğunda bir zenginlik, aldatma, çarpık aile ilişkileri, Türk aile yapısına uymayan yaşantılar sergileniyor. Vakit alan, körelten dizilerden uzak durulması gerektiği kanaatindeyim.

Yabancı dizilere baktığımızda o kadar çarpıcı diziler var ki bizimkilerin onlarla boy ölçüşmesi imkansız. Bizimkiler gibi bir dizi asla olamayacak örneğin. 7 Numara gibi keyifli bir dizi olamayacak. Ya da Preson Break, Lost, The Good Doctor gibi dizilerimiz olamayacak. TheWalking Dead zaten…

Elbette bu dizileri istemek haksızlık olur. Ben sofu ya da karacahil değilim. Fakat izleyici çekmek için, insanların çoğunun asla sahip olamayacağı hayat tarzlarını sunmak bana çok acımasız geliyor. Çünkü zaten tembel olan biz Türkler, dizilere boğulup iyice zayıflıyoruz.

Herkes zengin, her dizide bir aldatma, hepsinde bir kötü kadın ya da erkek, çoğunda cinsel istekleri üzerinde toplaması için özenle seçilen oyuncular var. Özenen insanlar sayesinde bu diziler devam ediyor.

Bizim evinizde dizi izlenmez. Özellikle ben nefret ediyorum. Deniz de sevmez. Zaten evimizde bir TV kanalı sadece haberler için açılır. Haricinde hiçbir kanalla işimiz olmaz. Çünkü inanın hiçbir değeri yok. Zaten yönetici büyüklerimiz sansür işini abarttıklarından, eski Türk filmlerinin bile kalbi söküldü. RTUK sağolsun. Evlilik Cüzdanı olarak biz dizilere karşıyız. Evlilik hayatımızda dizilere, Türk dizilerine yer yok.

Sevgilerimle.


paylaş

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir