Ortak Temizlik


Evde temizlik günlerini iple çekiyor değilim evet. Fakat boş günlerime denk gelen temizlikte yardımcı olmaya gayret ediyorum.

Evlilikte her şey müşterek lafı gerçekten vicdanla ilgili. Elimden geldiğince Deniz’e yardımcı olmaya gayret ediyorum. Örneğin cam silmek. Dün temizlik günü gibi bir durum oldu. Ben Deniz’in camları silmesini istemiyorum. Bir kadına göre tehlikeli gelir bana çünkü. Bu nedenle camları ben silerim. Fakat evdeki camların sayısı ve boyutu…

Alt katta salonun bir duvarı neredeyse boydan boya cam çerçeve. Mutfak camı, mutfak tarafında bulunan ardiye camı, kapısı, mutfakla ardiyeyi birbirinden ayıran pencere, kapı, yatak odası, çalışma odası ve misafir odası pencereleri derken, cam silme 2 saati buldu.

Üst katlar sorun değil de salonun camlarını silmekten nefret ediyorum 🙂 Balkon dışında kalan camları dışarıdan temizlemek tehlikeli. Camdan dışarı çıkıp tutunarak silmek gerekiyor. En ufak bir tehlikede 3. kat, Allah korusun… Ben normalde de çok terlerim, o hallerimi görseniz duş almış gibi oluyorum.

Ama evde bir işi devralmak, halletmek, paylaşmak gerçekten bağları kuvvetlendiriyor. evlilikcuzdani.com ‘u takip edin, hep birlikte sevinelim 🙂

Sevgilerimle.


paylaş

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir