Muhakkak Ortak Gayretleriniz Olmalı


Evliliğin ilk dönemlerinde aslında birbirimizi daha çok tanıma ile geçiririz. Bu süreçte yorucu durumlar gerçekleşse bile, ev hayatının dışında ortak bir uğraş, sizi sürekli tazeleyebilir.

Ben yıllardır web siteyle uğraşırım. Birçok site işine girdim, ticarete çevirdim, hobi olarak açtım, kapattım. Deniz’le de beraber uğraşabileceğimiz bir iş düşünürken, aklımıza evlilikcuzdani.com geldi. Uzun süredir istiyorduk bunu. Bu blog, bizi heveslendirdi. Yeni bir pencereden kendimizi aktarmaya, taze tecrübelerimizi paylaşmaya, fikirler vermeye hatta yeri geldiğinde yardım etmeye olanak sağladı. Birlikte bir şeyle uğraşmak kadar keyifli bir durum yok.

Tabi bunu da kadarınca yapabilmek de çok önemli. Sabahtan akşama kadar, uğraşınız ne olursa olsun ona boğulmamak gerekir. Biz sitemizde kendimizi, ortak hayatımızı paylaşıyoruz. Elbette her şeyi ulu orta yaşayan, paylaşan insanlar değiliz. Nasılsa siz izin verdiğiniz kadar size misafir olabiliriz, biz izin verdiğimiz kadar hakkımızda bilgi sahibi olursunuz.

Birbirimize göndermeler yapıyoruz, birimizin haberi olmadan diğerimiz gıyabımızda yazıyoruz. Gerçekten eğlenceli bir süreç. İlla bir web sitesi yapacak değilsiniz. Beraber fotoğraf makinası kullanmayı öğrenmek, kibrit çöplerinden ev yapmak vs, beraber yapıldığı takdirde çok daha keyifli olacaktır. Muhakkak ortak paydada buluşabilirsiniz.

Kendi özel alanlarınız, zaman diliminiz dışında böyle bir durumu gerçekleştirebilirseniz, zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız.

Sevgilerimle.


paylaş

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir