Karşınızda Müjgan


Uzun süredir bloğumuzla ilgilenemedik. Hayat telaşı diyelim, işler güçler diyelim.

Daha önce yazılarımızda anlattık m hatırlamıyorum. Bir kedi sahiplenmiştik, adını da Müzeyyen koymuştuk. Fakat eve geldikten 3 gün sonra cansız minnak bedeni ile karşılaştık bir sabah. Deniz’le 3 boyunca ağladık, üzüldük.

Sonrasında ise evlilik yıl dönümümüzde, Eylül’ün 22’sinde, sosyal medyada bir ilan gördük ve ilan sahibiyle iletişime geçerek bir kedicik daha sahiplendik. Müzeyyen’i unutmadık tabi. Hala üzülürken diğer kedimizi daha çok sevdik. Adı da Müjgan oldu. Henüz 1 aylık bile değildi geldiğinde. Sağlık sorunları oldu biraz, fakat biz yoğurdu üfleyerek yemek misali, tabiri caizse hapşırsa veterinere götürdük. Şimdi ortalama 2 aylık diye düşünüyoruz. Hala sorunları var ama tedavisini sürekli uyguluyoruz. İyi gibi:)

Bu videoda biraz ufak ama olsun 🙂

Evimize resmen farklı bir hava, bir sevecenlik kattı. Deniz annesi, ben babası oldum:) Kuyruğunu yakalamaya çalışması, bedenini kıvırıp bizi görünce zıplaması, kapı arkalarına saklanıp bizi görünce üstümüze atlaması vs hem kendini eğleniyor hem de bizi eğlendiriyor:)

Bazen de düşünmüyor değiliz, eve kapatmak doğru mu diye fakat biz almasaydık hayatta kalamayacaktı. Ama herkes bir hayvan sahiplensin…

Sevgilerimle.


paylaş

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir