En Sevdiğimiz: Pazar Kahvaltıları

Evlenmeden önce Deniz'e söz vermiştim: Tüm pazar kahvaltılarını ben hazırlayacağım diye. Elimden geldiğince de gerçekleştiriyorum sanırım:)


Evlenmeden önce Deniz’e söz vermiştim: Tüm pazar kahvaltılarını ben hazırlayacağım diye. Elimden geldiğince de gerçekleştiriyorum sanırım:)

Her ailenin bir ritüeli vardır. Yani alışkanlıklardan bahsedebiliriz. Bizimse Pazar kahvaltıları. Kesemiz elverdiğince içerik anlamında kalabalık bir sofra kurmaya gayret ediyoruz. Hafta içi kahvaltının neredeyse “K”sini yapamazken, eğer çalışmıyorsam hafta sonları acısını gayet çıkarıyoruz.

Şimdi diyebilirsiniz ki alt tarafı kahvaltı. Biz henüz çekirdek aile de olsak o masada haftanın değerlendirmesini yapabiliyoruz. Belki de zaman kısıtlaması olmadan sohbet edebildiğimiz nadir anlardan biri oluyor. tüğm hafta boyunca ne oldu, nelerle karşılaştık, işte ya da evde ne gibi durumlar oldu, maddi anlamda ne durumdayız, tatile gidebilir miyiz gibi soruların cevaplarını yaya yaya yapılan Pazar kahvaltısının ardından kendi kendimize verebiliyoruz.

Ayrıca bu beklenen bir an olduğundan, keyifli de oluyor. Tüm hafta sabredip o kahvaltı sofrasında saatleri harcamak o kadar eğlenceli oluyor ki. Bunu eminim nadiren de olsa siz de hissediyorsunuzdur. Dışarı çıkamıyorsanız, hava kasvetliyse ya da kar veya yağmur yağıyorsa, bu Pazar kahvaltısının yerini hiçbir şey tutamaz.

Ben pazarları Deniz’den daha erken kalkıyorum. Ya da mutfağa daha erken giriyorum diyebilirim. Yumurtayla başlıyorum işe. Her defasında farklı türde yumurta yapabiliyorum. Bu da benim ufak da olsa bir özelliğim. Çay demleme falan derken yaklaşık yarım saat sonra soframız hazır oluyor.

Sofraya koyacak kahvaltılıklarınız az olsun, hatta kuru ekmekle çay bile olabilir, o masanın değerini yine de siz belirlersiniz.

“Ne anlatıyor yahu bu adam” diyebilirsiniz. Ama bizim blog açmaktaki amacımız bu:) Her kahvaltınız en azından bizim Pazar kahvaltılarımız gibi olsun.

Sevgilerimle.


paylaş

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir