15 Yılda İlk: Komşuya Misafirlik


Bazı yazılarımızda komşularımızdan çektiğimiz sıkıntıları dile getirmiştik. Bu sefer binaya yeni taşınan komşularımız ile ilgili düşüncelerimizi paylaşıyorum.

Oturduğumuz bina üç katlı. En üstte biz varız. Birinci katta ise başka biri var. İkinci kattaki sevmediğimiz komşularımız taşındılar, yerine ev sahiplerimiz, aynı zamanda diğer katların da sahibi aile yerleşti. Önceden de ev sahibimizle elbette diyaloğumuz vardı. Fakat taşındıklarında biz de gerçekten sevindik.

Dün ise ilk kez ziyarete gittik. Baya komşu misafirliği. Okuyanlarımızdan bazıları abartıyorum dişe düşünebilir. Fakat bizim için büyük bir gelişmeydik. Güzel ülkemizin çoğu bölgesinde eski komşuluklara rastlanamadığını düşünürsek… Deniz’e bir saatten fazla kalmayalım demiştim. Fakat üç saatten fazla oturduk. Çok da keyifliydi. Eskişehir’de bulunduğum neredeyse 15 yıldır ilk kez komşuluk duygularını hissettim. Tabi yalnız yaşıyordum böyle olmaması da normal gibi geliyor.

Biz komşuluğa biraz duygusl bakıyoruz. Evde başımıza bir şey gelse polisten, ambulanstan önce belki de komşularımızı arayacağız. Bu insanlar sahiden de öyle insanlar.

Bir de evli olarak sevdiğimiz yakın arkadaşlarımıza çok gittik. Onlarla olan muhabbetimiz gibi olamaz elbette. Anlatmak istediğim sadece komşuluktu. Ne diyeyim iyi komşu, iyi arkadaş biriktirmek gerekir.

Sevgilerimle.

Tags: Komşuya Misafirlik, evlilik cüzdanı, Deniz Tomba Duysak, Güven Duysak, komşuluk ilişkileri,


paylaş

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir