Koltuk Takımı: O Anın En Büyük Derdi Olabilir


Evlilik öncesinde eşyalarınızı alırken, seçim yamak oldukça zor oluyor. Önce nişanlınızla tartışabilir, sonra da aynı fikirde buluşabilirsiniz. Gayet normal 🙂

Biz de mobilyaları almaya karar verdiğimizde düğünümüze yaklaşık bir yıl vardı. Salon takımını almaya karar verdiğimizde İstanbul’da araştırmaya başladık. Deniz’le bilindik büyük markaların hepsini neredeyse dolaştık. Katlı mağazalarda inip inip çıktık. Fakat bir türlü kafamızdaki gibi bir şey bulamadık.

Bunun nedeni aslında ne istediğimizi tam olarak bilmemizdi. Size tavsiyemiz, gezmekten, sürekli araştırmaktan azla vazgeçmeyin. Yine İstanbul’da büyük sayılabilecek bir mağazaya girdik. Ben bir koltuk beğendim. Fakat o mağazaya daha önceki ziyaretimizde fiyatı daha uygundu. Bu sefer fiyatı çok daha artmıştı.

Deniz ise başka bir mağazada bir koltuk takımı beğenmişti. Ben o an beğenmemiştim. Üst paragrafta bahsettiğim firmadan ayrılıp tekrar Deniz’in beğendiği takımı görmeye gittik. Tutacağımız evin şekli, büyüklüğü bellli olmadığından L tarzında koltuk alma istediğimizi bir kenara bırakmıştık.

Deniz’le birlikte o mağazaya girdiğimizde, Deniz’in beğendiği, benim pek sevmediğim koltuk takımı bir anda çok hoşuma gitti. Renkleri, tarzı ve konforu tam da istediğimiz gibiydi aslında. Hemen pazarlığa giriştik ve az da olsa fiyat indirdiler. Son taksidimizi düğünün hemen öncesinde ödedik ve bitti.

Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi, eve aldığımız tuvalet fırçası bile bizim için çok önemli. Zor şartlarda edindik ve kuruşu kuruşuna nasıl ödediğimizi hatırlıyoruz, hem de tüm eşyalarımız için bu geçerli.

Evlilik Cüzdanı olarak maceralarımızı, düşüncelerimizi paylaşmaya devam edeceğiz. Amacımız evinize misafir olmak.

Sevgilerimle.

Tags: Evlilik Cüzdanı, koltuk takımı, İstanbul, düğün, nişan, Deniz Tomba Duysak, Güven Duysak, mobilya,


paylaş

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir