Evin Eksikleri Bitmez


Güven’in taksitlerle ilgili yazdıklarından sonra geçmişe daldım gittim. Çok zorlandık, çok bunaldık ama hep dediğim gibi sonunda istediğimiz gibi yaptık her şeyi.

Tarihler konusunda Güven genelde yanlış hatırlar 🙂 İlk eşyalarımızı 2015 yılında almıştık. O esnada yeni sözlenmiştik ve sorunlar başlamıştı. Anlamıştık ki çoğu şeyde özellikle maddiyat kısmında yalnızdık. Üzülerek bu konuda kendi ailemi ayırmak durumundayım çünkü onlar ellerinden geldiğince her şeyi üstlendiler. Neyse bu konunun şimdi yeri değil.

İlk olarak buzdolabı ve çamaşır makinasını aldık. Ben İstanbul’dan beğendim, Güven Eskişehir’den aldı. Zaten eve yerleşmeden önce aldığımız tüm eşyalar İstanbul’dandı 🙂 Bir dönem orada yaşayacağımızı düşünerek böyle bir seçimde bulunmuştuk ama hatalı bir seçim olduğunu taşınma sırasında anladık 🙂

Evet oturacağımız ev belli değildi, bütçemiz belli değildi, ama bir ‘delilik’ yaparak yavaş yavaş tüm eşyalarımızı aldık. Tüm derken salon mobilyalarının çoğu, yatak odası, mutfak eşyaları gibisinden.

Ama gelin görün ki evlendiğimizden beri hala eksiklerimiz bitmedi. Annem derdi de inanmazdın gerçekten evin eksikleri bitmiyormuş 🙂 Önemli olan elindekinin kıymetini bilmek dedik hep. Yavaş yavaş tamamlıyoruz eksiklerimizi de. Bu yolda yürüyecekseniz çelik gibi sabrınız olmalı, demedi demeyin 🙂


paylaş

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir