Beyaz Eşyalarınızı Kesinlikle Büyük Markalardan Seçin


Beyaz eşya işi şans işidir biraz. Fakat yine de alırken iyilerinden almak durumundayız. Çünkü birkaç senede bir yenisini alacak kadar bütçemiz olmayabilir ki bu dönemde çoğumuzun yok.

En başından beri kafamızda bilindik iki marka vardı. Baya araştırdık. “Zaten ikisi de aynı marka sayılır” diyen çok oldu. Kafamda yerli malı olan bir marka daha vardı. Fakat söz konusu markanın eskilerinin daha iyi olduğunu birçok kişiden duydum. Elbette bu markadan alsaydık yine de kaybımız olmayacaktı. Fakat hemen hemen aynı fiyata daha iyi olduğunu düşündüğümüz bir markada karar kıldık.

Markayı belirledikten sonra sırada daha önemli bir konu kalıyor: Model belirlemek. Çamaşır makinasının kaç kiloluk olacakğı, bılaşık makinasının kaç programlı olacağı konusu çok zaman harcıyor.

Velhasılkelam ben Eskişehir’den buzdolabı ve çamaşır makinasını aldım. Deniz’le birlikte taksitlerini ödemeye başladık. Bakın bu nokta büyük avantaj sağlıyor. Eşyalarınızı önceden alıp taksitleri ödemeye başlarsanız, bütçenizi pek de sarsmıyor.

Bulaşık makinasın da sonraki dönemde Deniz İstanbul’dan aldı. Ee nasılsa o evlilik cüzdanına sahip olmak o kadar da kolay olmuyor.

İyi bir ödeme planı hayat kurtarır

Bizim kenarda köşede birikmiş paramız olmadığından, aldığımız neredeyse her şeyi taksitle aldık. Bu nedenle nişanımız ile düğünümüzün arasınıda neredeyse iki yıl kadar zaman bıraktık. Aldık, ödedik. Düğünümüzü yaptığımızda evin içindeki hiçbir şeyin borcu ya da kalmış taksidi yoktu. Nişanın ardından, belki de öncesinde ev eşyalarınızı beğenip, takside bağlayabilirsiniz. düğününüze 3-4 ya kala bitecekmiş gibi hesaplama yapmanız çok önemli. Böylesi çok daha kolay oluyor.

Hep dediğimiz gibi, biz evlenebildiysek herkes evlenebilir.

Sevgilerimle.

Tags: Evlilik Cüzdanı, beyaz eşya, çamaşır, bulaşık, taksit, mobilya, düğün, nişan, Deniz Tomba Duysak, Güven Duysak,


paylaş

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir